alt

חדשות וארועים

פינה מקצועית עם חברת הנהלה-גל בלונדר
alt
20/05/21
הפעם בפינתו המקצועית נערך ראיון עם גל בלונדר, סמנכ"לית משאבי אנוש, איכות ובטיחות בקבוצת גדיש, בתפקידה הנוכחי כשנתיים וחצי. גל התחילה דרכה בעולם ההנדסה האזרחית כבר בשנת 2006, ויש לה ניסיון בתפקידי ניהול משאבי אנוש בחברות הנדסה, חברות קבלניות ואף בחברה בינלאומית בתחום מוצרי הצריכה.

*תני טיפ למישהו בתחילת הדרך: להקשיב, לפתוח את העיניים הפה והאוזניים כדי לשאול ולשמוע וללמוד. להבין שכדי להיות מקצועי בתפקידך, נדרשת סבלנות ואורך רוח, לוקח זמן ללמוד ולהתנסות, ואפשר וצריך ללמוד מכל אחד ואחת שפוגשים בדרך.

אני מאד אוהבת את העבודה שלי, אני עובדת עם אנשים- וזה כייף גדול. אני קמה בבוקר עם חיוך ומדברת על העבודה שלי בעיניים נוצצות כי אני מרגישה שאני עושה שינוי ותורמת.

*ממה את הכי נהנת בעבודה? מה מניע אותך? אני הכי נהנית כשאני רואה את הפירות של תהליכים שעזרתי לייצר ולהטמיע. כשאני רואה עובדים שמתקדמים בתפקידם בגדיש ומצליחים, או כשאני עוזרת למנהל או לעובד להתמודד עם אתגר או קושי. יש המון הנאה בתפקיד שלי. יש לי מוטיבציה מאד גדולה שמבוססת על אמונה ואמון באנשים, שהם טובים, מסוגלים ויכולים, ולפעמים זקוקים לחיזוק או להכוונה כדי להגיע ליעדם, וזה מה שמניע אותי.

*מה האתגר הכי גדול עבורך? האתגר הכי גדול בעיני הוא לייצר אמון במקום שבו יש חוסר אמון, חששות ופחדים. האתגר הוא להראות לצד השני שניתן לעשות דברים אחרת, ביחד, בשקיפות, בצורה שכולם מרוויחים , ולייצר הדדיות , מחויבות ומחוברות בין הצדדים סביב מטרה משותפת.

*עם איזה מכשול או קושי התמודדת ואיך? אחד המכשולים הכי גדולים הוא בכניסה לארגון חדש, לא תמיד מבינים מה זה משאבי אנוש, למה צריך את זה בכלל ומה התרומה שלך "הרי הסתדרנו יופי גם לפניך..."

זה דורש התמדה וכוח רצון, אמונה בעצמך ובמה שאתה מביא איתך, זה דורש מקצועיות גבוהה, אכפתיות רבה, אורך רוח וסבלנות כמובן, ואיך לא- אנשים טובים לעשות את זה איתם!

*איפה את רואה את עצמך בהמשך? או איזה תפקיד היית רוצה לעשות בהמשך? אני רואה את עצמי ממשיכה לעשות את מה שאני אוהבת, תפקידי ניהול משאבי האנוש מגוונים מאד גם ככה ומספקים אותי מאד. בנוסף בגדיש אני גם מטפלת בנושאים נוספים כחברת הנהלה, כמו איכות, בטיחות ושיווק. ביחד באמת שיש לי עבודה מספקת, מאתגרת ומהנה

*איזה שינוי היית מאחלת לענף שלנו? ענף ההנדסה האזרחית הוא מהמרתקים והמורכבים שיש, הוא דורש יכולות רבות, של ניהול בראש ובראשונה וגם יכולות מקצועיות. אני מאחלת לנו שעוד אנשים, ובעיקר נשים, ילמדו הנדסה אזרחית וירצו לעסוק בתחום מרתק זה, כי יש לנו מחסור מאד גדול במהנדסים במדינה ומנגד יש הרבה מאד פרויקטים גדולים שהמדינה זקוקה להם. כמובן שאני גם מקווה שרמת ההשקעה בבטיחות ובתהליכי איכות בבניה תעלה משמעותית , דבר שיוביל לפחות נזקים בגוף וברכוש, לקיצור לוחות זמנים ולעמידה ביעדים הרבים שיש בפנינו.

*מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים? הכי חשוב לזכור להאמין בעצמך! אם אין אני לי- מי לי? קודם כל תאמין, ואז הסביבה תאמין בך גם והשמיים הם הגבול! אני גם מאמינה שכשמישהו מראה שהוא מאמין בעצמו, רוצה, מסוגל ומוכן להשקיע, יהיו את אלו שיבואו לקראתו ויתנו לו את ההזדמנות להצליח.

*מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו? למנהל בתחילת דרכו אני אמליץ קודם כל להיות בן אדם, תמיד. להקשיב לעובדיו, ללמוד להכיר אותם לעומק ולדאוג להם כאילו היו בני משפחתו. להבין מה מניע את אנשיו, מה מייצר בהם מוטיבציה, ולדאוג שיהיה להם את כל המרכיבים הדרושים להם כדי להצליח, לתת להם את כל הכלים והתמיכה שהוא יכול.

חזרה לכתבות ואירועים

חדשות ואירועים נוספים

הדרך לביצוע פרויקטים במהירות ובקלות – חברה מנהלת. מאמר דעה בכלכליסט
הדרך לביצוע פרויקטים במהירות ובקלות – חברה מנהלת. מאמר דעה בכלכליסט
כתבה | 17/03/21
חברה מנהלת – מה זה אומר? הכל תחת מטריה אחת, גדיש מנהלת עבור הלקוח את כל העבודה, החל משלב התב"ע ועד לשלב הביצוע, כולל ההתקשרויות, החוזים, הערבויות וכו' .
פינה מקצועית עם חבר הנהלה-דובי גולדפינגר
פינה מקצועית עם חבר הנהלה-דובי גולדפינגר
כתבה | 05/04/21
והפעם בפינתו המקצועית ערכנו ראיון אישי עם דובי גולדפינגר המשמש כסמנכ"ל ומנהל מחוז צפון כ-5 שנים בקבוצת גדיש, ומהנדס אזרחי עם 35 שנות וותק בתחום ההנדסה. שאלנו את דובי מס' שאלות ומי שמכיר את דובי ,לא יופתע מדרכו ותשובותיו.
מנהיגות ואומץ ניהולי
מנהיגות ואומץ ניהולי
כתבה | 12/12/19
מנהיגות ואומץ ניהולי ? לנו יש אחד כזה, מוזמנים להתרשם בכתבה המצורפת